Sklepy Technologie

Toner do drukarki laserowej

Toner do drukarki laserowej

Toner do drukarki laserowej jest integralnym elementem procesu drukowania, bez którego drukarka laserowa nie może działać. Aby zachować ciągłość obiegu papieru, musisz znać niuanse korzystania z tego materiału eksploatacyjnego. Toner jest czarnym lub kolorowym proszkiem używanym w druku. W przeciwieństwie do atramentu, który lepiej sprawdza się przy drukowaniu fotografii ze względu na dokładniejsze odwzorowanie kolorów, w druku laserowym stosuje się toner, który najlepiej nadaje się do drukowania dużej i wysokiej jakości tekstu i małych obrazów (np. tabel, wykresów, diagramów).

Na stronach naszego katalogu możesz wybrać oryginalne materiały eksploatacyjne światowych producentów, takich jak np. HP czy Samsung, w różnych kolorach, zarówno do urządzeń laserowych, jak i atramentowych. Druk kolorowy wykorzystuje technologię, w której wszystkie kolory są wynikiem zmieszania w wymaganych proporcjach.

Co to jest toner do drukarki laserowej?

Toner to proszek (rodzaj atramentu) używany w drukarce laserowej. Wykonany jest w postaci żywicy i tlenku żelaza. Najpierw proszek pada na fotoprzewodnik, a stamtąd na papier. Toner bada skład i właściwości fizyczne samego proszku drukarskiego. Teraz wykorzystywany jest toner powstały w wyniku agregacji emulsji. Dzięki tej metodzie najmniejsze cząstki o tej samej wielkości i kształcie uzyskuje się poprzez rozrost, a nie mechaniczne kruszenie, jak w tradycyjnym podejściu do produkcji tonera. Ten toner zapewnia ostrzejsze obrazy i lepsze odwzorowanie drobnych linii i tekstu, a także umożliwia szybkie nagrzewanie się drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Toner produkowany jest w czterech kolorach, które można mieszać: czarnym, czerwonym, niebieskim i żółtym.

Sprawdź koniecznie ofertę tonerów i tuszy do drukarki :

 

 

Różnice między tonerem a atramentem

Atramenty są używane w drukarkach atramentowych. W przeciwieństwie do tonerów do drukarek laserowych są bardziej wymagające pod względem warunków przechowywania.

Zalety tonerów do drukarek cyfrowych to:

   • Wysoki stopień przejrzystości.
   • Stabilność barwnika.
   • Szybsze drukowanie.
   • Ekonomiczne zużycie barwnika.

Ze względu na te zalety druk laserowy jest częściej stosowany w dużych biurach, gdzie przepływ zadań jest większy.

Rodzaje tonerów do drukarki laserowej

Istnieje kilka klasyfikacji tonerów do drukarki laserowej.

Zgodnie z kompatybilnością są one:

   • Oryginalne – są tworzone dla określonego modelu drukarki laserowej przez producenta, co zapewnia brak wad druku i stałą wydajność samego sprzętu drukującego.
   • Zgodne — takie tonery są tworzone przez firmy zewnętrzne, które nie są producentami urządzeń drukujących. Nie zawsze odpowiadają deklarowanym właściwościom, a ich kompatybilność nie została potwierdzona przez żadnego z producentów drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Zgodnie z technologią pracy farba proszkowa dzieli się na:

 

Jak wybrać toner do drukarki laserowej?

Toner do drukarki laserowej
Toner do drukarki laserowej

Tonery do drukarki laserowej różnią się w zależności od modelu urządzenia i wymagań dotyczących przepływu pracy. Dlatego przed zakupem musisz poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że materiał eksploatacyjny jest kompatybilny z urządzeniem wielofunkcyjnym. Przede wszystkim ważna jest ocena kosztów. Z reguły oryginalny toner jest droższy od kompatybilnego, ale zapewnia lepszą jakość druku i gwarantuje bezawaryjną pracę sprzętu.

Zawsze należy zwracać uwagę na integralność opakowania wkładu i obecność oznak oryginalności materiałów eksploatacyjnych. Na przykład, jeśli karton z wkładem ma taśmę ochronną, nie należy jej usuwać. Zastanawiając się jaki toner do drukarki laserowej będzie optymalny, najlepiej skontaktować się z pracownikiem sklepu specjalizującego się w sprzedaży takich materiałów eksploatacyjnych. Trzeba wiedzieć, że takie tonery dostępne są w kasetach, które pasują do konkretnej drukarki laserowej (modelu). Tonery wyposażone są w specjalne oznaczenia, które umożliwiają stwierdzenie do których drukarek można je zastosować.

Jak często należy zmieniać toner do drukarki laserowej?

Częstotliwość wymiany tonera do drukarki laserowej zależy od zasobów wkładu i specyfiki dokumentów drukowanych na konkretnym urządzeniu. Stosowanie nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych skraca żywotność urządzenia wielofunkcyjnego, wyłącza części drukarki. Naprawy gwarancyjne nie obejmują takich przypadków, co oznacza, że w przypadku awarii będziesz musiał nie tylko kupić nowy toner, ale także pokryć koszty naprawy sprzętu. Pamiętaj, że stosowanie oryginalnych części przedłuży żywotność Twojego urządzenia wielofunkcyjnego, zapewni bezawaryjną pracę i wysoką jakość druku.

Gdzie mogę kupić toner do drukarki laserowej?

Toner do drukarki laserowej możesz kupić w ciągu kilku minut w naszym sklepie internetowym. Cena tonera jest atrakcyjna, a jego jakość wysoka. W naszym sklepie możesz kupić toner do drukarki dowolnego producenta, znajdziesz pomoc naszych konsultantów, zawsze gotowych odpowiedzieć na Twoje pytania i udzielić przydatnych porad dotyczących obsługi Twojego urządzenia drukującego.

Similar Posts