Usługi

Szczecin kremacja zwierząt 

Szczecin kremacja zwierząt

Szczecin kremacja zwierząt: jak wszyscy wiemy, średnia długość życia ukochanych zwierząt domowych jest dużo krótsza niż ludzi. Przyczyną śmierci psów, kotów, królików, ptaków może być podeszły wiek, choroba i poważne urazy. Każdy kochający właściciel bardzo boleśnie przeżywa odejście swojego pupila, ponieważ zwierzęta od dawna weszły w życie domowników jako prawdziwi przyjaciele i członkowie rodziny. Psy, koty, gryzonie i inne zwierzęta są namiastką naszego życia.

Trzeba wiedzieć, że kremacja zwierząt w Szczecinie https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/ to proces zamieniania martwego ciała w popiół poprzez poddanie go działaniu ognia. To nowoczesny i przyjazny dla środowiska rodzaj przygotowania zwłok do pochówku. Dlatego jeśli za życia dbamy o nasze ukochane zwierzęta domowe, to musimy zadbać także o porządny pochówek po ich śmierci. Cywilizowanym rozwiązaniem tego problemu jest spalanie szczątków w specjalnych piecach w krematoriach.

Co trzeba wiedzieć o kremacji zwierząt w Szczecinie?

Szczecin kremacja zwierząt
Szczecin kremacja zwierząt

Co zrobić, gdy umrze pies lub kot? Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi kremacji zwierząt w Szczecinie. Prochy futrzanego przyjaciela umieszcza się w zamkniętej hermetycznie urnie, którą można zabrać do domu, postawić na kominku lub wysypać na cmentarzu dla zwierząt. Kremacja odbywa się w specjalnych komorach o wysokiej temperaturze, które zamieniają szczątki w jednorodny drobny popiół. Kremacja zwierząt domowych może być ogólna i indywidualna (koszt nieco wyższy). Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w ceremonii. Koszt usługi kremacji zwierząt różni się w zależności od masy ciała i zapotrzebowania na spalenie zwierzęcia.

Pochowanie zwierzęcia na cmentarzu dla zwierząt jest drogie, a opłatę za pochówek należy uiszczać corocznie, w przeciwnym razie szczątki zwierzęcia zostaną zajęte, a miejsce odsprzedane. Godną alternatywą dla rozwiązania problemu jest właśnie kremacja. A w miastach jest to również jedyne rozwiązanie, ponieważ chowanie szczątków zwierząt w mieście jest zabronione przez prawo, więc wybierając kremację uwolnisz się od myślenia o tym, gdzie pochować szczątki zwierzęcia.

Urny przeznaczone na prochy zwierzęcia wykonane są z różnych materiałów i różnią się kształtem oraz rozmiarem. Materiał, z którego wykonuje się urny, to najczęściej plastik, ceramika, kamień, drewno, metal i szkło. Urna może być ozdobiona fotografią zwierzęcia dla jego upamiętnienia i służy do przechowywania prochów zwierzęcych. Dostępne są urny różnej wielkości. Szeroka gama modeli pozwala wybrać zarówno ekskluzywne naczynie do stałego umieszczenia w domu, jak i niedrogie rozwiązanie do zbierania i dostarczania prochów do późniejszego pochówku na cmentarzu dla małych zwierząt.

Jak przebiega kremacja zwierząt w Szczecinie?

Zabieg przeprowadzany jest w specjalnym krematorium dla zwierząt domowych. Ciało zwierzęcia po śmierci umieszcza się w krematorze z zamkniętą komorą. Obejmuje piec, w którym spalane jest ciało zwierzęcia. Po zakończeniu spalania sterylny popiół pozostaje w komorze w objętości nie większej niż 30% ciała. Co zrobić z prochami zwierzęcymi po kremacji? Możesz je rozproszyć lub włożyć do specjalnej urny i zachować na pamiątkę.

Jaką opcję kremacji zwierząt w Szczecinie wybrać?

Przede wszystkim musisz zdecydować, czy chcesz odzyskać prochy swojego pupila, czy powierzyć nam pochowanie jego szczątków. W zależności od odpowiedzi na to pytanie, jedna z tych opcji będzie Ci odpowiadać. Jeśli nie zamierzasz przechowywać szczątków zwierzęcia i nie chcesz urządzać pogrzebu, to opcja ogólnej kremacji jest dla Ciebie odpowiednia. Jest to bardziej ekonomiczne, ale zakłada, że Twój pupil zostanie poddany kremacji wraz ze zwierzętami innych klientów. Szacowany koszt wyniesie od 170 do 550 złotych w zależności od wagi Twojego zwierzaka.

Jeśli chcesz odzyskać prochy ukochanej istoty, kremację przeprowadzimy indywidualnie. Ta usługa będzie kosztować więcej, ale Twój zwierzak zostanie skremowany sam, na potwierdzenie czego jesteśmy gotowi dostarczyć wideo. Prochy są zwracane właścicielom zwierząt w specjalnej urnie, którą właściciel może zabrać ze sobą i zakopać tam, gdzie uzna za konieczne. Istnieje możliwość samodzielnego przyniesienia zwłok zwierzęcia do kremacji. Koszt indywidualnej kremacji zwłok zwierzęcia  wynosi od 690 do 1200 złotych. Indywidualna kremacja to okazja do godnego pożegnania ukochanego psa lub kota. Prochy zmarłego czworonożnego przyjaciela można zakopać w pobliżu domu lub rozsypać nad ziemią, aby cząsteczki i atomy tworzące ciało Twojego zwierzaka powróciły do naturalnego cyklu. Inną opcją jest trzymanie prochów zwierzęcia w domu.

Dlaczego to robimy czyli krematorium dla zwierząt w Szczecinie z misją.

Kremując zwierzęta https://www.facebook.com/KremacjaZwierzatSzczecin pomagamy ludziom i przyczyniamy się do poprawy sytuacji sanitarnej w kraju. Wiemy, jak dobrze wykonywać swoją pracę i jesteśmy gotowi do doskonalenia. Kochamy naszych małych braci i szanujemy ich utratę. Pamiętaj również o ekologicznych sposobach na utrwalenie pamięci o zwierzaku. Na przykład posadź drzewo dla jego pamięci. Nasiona można wsypać do ziemi wraz z popiołem. Urośnie dąb lub klon, które przypominają zwierzaka, budząc w nas ciepłe uczucia. 

Similar Posts