Marketing i reklama

Jak usunąć konto Google Ads?

jak usunać google ads

Google Ads to system, który bez wątpienia jest jednym z najskuteczniejszych w swojej własnej niszy. Nie ulega wątpliwości, że każda osoba i firma, która planuje sukces w Internecie bierze pod uwagę korzystanie z niego. Bywa jednak tak, że okazuje się dla niej nietrafiony. Zdarzają się również sytuacje, w których własną kampanię w ramach tego systemu chce się powierzyć profesjonalnej agencji interaktywnej https://www.wildmoose.pl/ lub też założy się konto pod złym adresem e-mail, z którego już się nie korzysta. W każdym z tych przypadków, ale i w wielu innych zazwyczaj chce się usunąć własne konto Google Ads, by mieć wszystko w jednym miejscu lub po prostu go nie posiadać. Jak to zrobić i co należy wiedzieć jeszcze zanim się tego podejmie? O tym wszystkim – w dzisiejszym wpisie.

Usuwanie konta Google Ads – krok po kroku

Jak usunąć konto Google Ads? Tak naprawdę nie jest to proces wymagający ani długotrwały i choć trzeba go przemyśleć, nie jest trudno go wdrożyć. Aby przez niego przejść należy

  • Zalogować się na własne konto Google Ads przy użyciu ustalonych przez siebie samego danych.
  • Kliknąć w ikonę narzędzia (klucza) znajdującą się w prawym rogu.
  • Przejść do sekcji “Konfiguracja”, a następnie wybrać opcję “ustawienia”.
  • Rozwinąć sekcję Stan Konta, a następnie kliknąć w przycisk “Zlikwiduj moje konto”, który pojawi się na ekranie.

Warto wiedzieć, że zlikwidowanie konta wynika dostępu administracyjnego właśnie do niego, ale i skonfigurowania płatności w jego obrębie. Jeżeli zaś chce się zlikwidować jedno z zarządzanych przez siebie jako menedżer kont, trzeba mieć dostęp administracyjnym, ale i być właścicielem konta, którego zlikwidowanie się planuje.

Warto wiedzieć: w przypadku braku jakiejkolwiek aktywności w obrębie Google Ads https://www.wildmoose.pl/google-ads/ w przeciągu piętnastu miesięcy (chodzi o wydawanie środków na reklamy, a nie o logowanie), konto zostanie zlikwidowane w sposób automatyczny. W tym przypadku również można je przywrócić.

O czym pamiętać przy usuwaniu własnego konta?

Likwidacja własnego konta Google Ads wymaga uregulowania wszystkich kosztów, jakie zostały naliczone w jego obrębie. Pozostałe środki zostaną zwrócone na konto i choć Google zastrzega sobie na to nawet 12 tygodni, zazwyczaj wszystko odbywa się znacznie sprawniej (nawet w miesiąc). Po likwidacji konta wciąż będzie można się na nie zalogować, choć wszystkie funkcje w jego obrębie będą nieaktywne (można je za to będzie przywrócić do działania).Jak usunąć konto Google Ads?

Co dzieje się po zlikwidowaniu konta w Google Ads? Przede wszystkim wstrzymane zostają wszelkie kampanie zorganizowane w ramach systemu. Nie będą one się wyświetlać ani generować dodatkowych środków. Status wszystkich list remarketingowych zostaje ustalony na “Zamknięte”, co oznacza, że nie jest się w stanie dodawać do nich nowych użytkowników. W czasie około miesiąca Google podejmie dodatkowe kroki w zakresie usuwania danych. Wszystkie okresy członkostwa na listach remarketingowych należących do konta zostaną zmienione na jeden dzień, co sprawi, że użytkownicy zostaną z nich usunięci. Po jakimś czasie usunięte zostaną wszystkie parametry remarketingu.

Nie w każdym przypadku da się usunąć konto w standardowy sposób. Brak takiej możliwości może wynikać czy to z błędu systemu, czy też z niespełnienia wszystkich wymagań. Jeżeli spotyka się z takim problemem, powinno się skontaktować ze wsparciem technicznym. Zanim to się zrobi, warto przygotować swój identyfikator klienta, adres e-mail logowania oraz wszelkiego rodzaju informacje związane z rozliczeniami.

Często alternatywą dla zamknięcia konta Google Ads jest wstrzymanie wszystkich kampanii w jego obrębie. Jest to opcja przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnych środków, które chcieliby potencjalnie odzyskać. Zaprzestanie korzystania z konta na dłuższy czas będzie miało dokładnie taki sam efekt.

Co ważne, brak skuteczności kampanii https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/ często wynika z nieprawidłowej jej optymalizacji. Jeżeli to on jest przyczyną podjęcia decyzji o usunięciu konta, warto zająć się takową lub zatrudnić do tego profesjonalistów. Ci zajmą się wszystkim w fachowy sposób, gwarantując satysfakcję z korzystania z systemu.

Czy konto usuwa się bezpowrotnie?

Choć samo w sobie usunięcie konta kojarzy się źle, tak naprawdę nie musi być procesem ostatecznie się go pozbywającym. To jest utrzymywane na serwerach Google, a sam amerykański koncern pozwala na jego ponowną aktywację. Jest ona w pełni bezpłatna. Jeżeli przy okazji zlikwidowało się całe konto Google, trzeba pamiętać, że to je najpierw trzeba odzyskać. Proces usuwania konta tak właściwie nie jest więc całkowitym jego usuwaniem, a zaledwie deaktywowaniem. W każdej chwili można je przywrócić, korzystając z takiego samego schematu, jak w przypadku jego usuwania.

Podsumowanie

Wiedząc już, jak usunąć konto Google Ads, trzeba mieć świadomość, że jest to proces łatwy, a zarazem intuicyjny. Nie zawsze jednak jest on konieczny do przeprowadzenia. Często lepiej jest zostawić własne konto w obrębie systemu i zaledwie udzielać do niego dostępu (na przykład agencji). Zwłaszcza jeśli ma się jakieś środki na koncie i nie chce się czekać miesiącami na ich zwrot.

Similar Posts