Praca Usługi

Polska agencja pracy dla Ukraińców 

Polska agencja pracy dla Ukraińców

Polska agencja pracy dla Ukraińców – chciałbyś znaleźć efektywny i wydajny sposób na zlikwidowanie braków kadrowych w swoim przedsiębiorstwie? Myślisz o tym, w jaki sposób znaleźć pracowników wyróżniających się kwalifikacjami pozwalającymi na zrealizowanie dużego zlecenia od istotnego kontrahenta? A może masz trudności ze znalezieniem pewnych i rzetelnych pracowników do linii produkcyjnej? Z takimi problemami zmagają się tysiące przedsiębiorców na całym świecie.

Problem braku rąk do pracy to bolączka około 7 na 10 właścicieli firm w Polsce. Jak go rozwiązać? Korzystając z usług wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy. Aby z łatwością zatrudnić pracownika z Ukrainy, warto zdecydować się na współpracę z polską agencją pracy dla Ukraińców. 

W czym pomaga polska agencja pracy dla Ukraińców? 

W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw w Polsce poszukuje wsparcia w zatrudnieniu Ukraińców oraz innych pracowników ze Wschodu. Chcąc otrzymać taką pomoc, należy wiedzieć, iż na rynku działa wiele polskich agencji pracy dla Ukraińców. Pomagają one w zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników ze wschodu. Agencje pracy często nie tylko dostarczają pracowników z Ukrainy do danego zakładu pracy, ale też czasami pomagają w zakwaterowaniu i porozumieniu się z Ukraińcem. Obsługa i zakwaterowanie obcokrajowców jest bardzo ważne. Rozwiązaniem problemów i wątpliwości związanych z zatrudnieniem obywatela Ukrainy jest współpraca z profesjonalną firmą. Dzięki temu pracodawca nie musi zajmować się rekrutacją i formalnościami. Tym zajmuje się polska agencja pracy dla Ukraińców.

Dlaczego warto współpracować z polską agencją pracy dla Ukraińców? Przede wszystkim dlatego, iż agencje pracy pomagają w prowadzeniu rekrutacji zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Ponadto, zajmują się one realizacją wszelkich formalności, które dotyczą zatrudnienia obcokrajowców. Przeprowadzają oni również wstępne badania lekarskie jak i szkolenia BHP, a także dbają o właściwe wyposażenie pracownika w odzież roboczą lub ochronną, w zależności od stanowiska pracy. Przygotowanie do pracy Ukraińców obejmuje także zatrudnienie pracownika na umowę o pracę lub umowę zlecenie.

Zobacz najlepsze agencje:

Polskie agencje pracy dla Ukraińców pomagają także w obsłudze kadrowej oraz socjalnej pracowników. Zapewniają oni zakwaterowanie oraz transport do zakładu pracy oraz pomagają we wdrażaniu pracownika do swoich nowych obowiązków.

Transfer oraz zameldowanie pracowników z Ukrainy

Czym jeszcze trudnią się polskie agencje pracy dla Ukraińców? Otóż pomagają w nadzorowaniu transferu pracowników z Ukrainy, oczywiście jeżeli sytuacja danego obywatela Ukrainy wymaga przejazdu. Ponadto, agencje pracy pomagają w zameldowaniu pracowników z Ukrainy. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż proces zatrudniania cudzoziemców nie zawsze jest tak samo prosty. Bardzo często zatrudnienie Ukraińców jest proste, ale już pracownika z Bangladeszu czy Nepalu znacznie trudniejsze.

Efektywniejsza komunikacja

Polska agencja pracy dla Ukraińców
Polska agencja pracy dla Ukraińców

Pracownicy pochodzący z Ukrainy w zdecydowanej większości przypadków bez trudu potrafią odnaleźć się w Polsce i umieją nauczyć się języka polskiego w stosunkowo szybkim tempie, co z kolei jest niezwykle istotne w kontekście właściwego porozumiewania się w miejscu pracy. Wyspecjalizowane agencje pracy dla Ukraińców oraz pozostałych cudzoziemców oferują także kompleksowe wsparcie w kontaktach na linii pracodawca-pracownik. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie formalno-prawne. W wielu przypadkach pracodawcy potrzebują pomocy we właściwym komunikowaniu się z Ukraińcami i innymi cudzoziemcami. Niejednokrotnie zatrudniany jest brygadzista, który ma za zadanie wspomagać komunikację w pracy pomiędzy przełożonym a pracownikami. Pracodawcy zatrudniają osoby z Ukrainy wyjątkowo często. Jest to spowodowane tym, iż w Polsce stopa bezrobocia od lat utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie, a zapotrzebowanie na pracowników fizycznych jest bardzo duże. Dodatkowo, istnieje bardzo istotny atut wynikający z zatrudniania Ukraińców. Mianowicie: mają oni zazwyczaj zdecydowanie mniejsze oczekiwania finansowe od Polaków.

Jak zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencje pracy w Polsce dla Ukraińców ułatwiają zatrudnienie obywateli ze Wschodu. Warto również wiedzieć, że aby pracownik nie musiał ubiegać się o specjalne pozwolenia, to pracodawca powinien wypełnić oświadczenie dotyczące powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. Wspomniane oświadczenie należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy i poczekać na zwrotną informację, aby móc zatrudnić Ukraińca.

Zatrudnienie Ukraińca to jeden ze sposób wypełnienia luki zawodowej. Pracodawcy z Polski bardzo często mają problemy ze znalezieniem pracowników, zwłaszcza takich do prac robotniczych. Nie tylko Polska zyskuje na zatrudnianiu pracowników z Ukrainy, ale też i wschodni sąsiedzi, którzy otrzymują szansę na bezpieczną posadę i dobre warunki bytowe. W zatrudnieniu pracowników z Ukrainy istotne jest także wypłacenie wynagrodzenia oraz premii uznaniowej jak i terminowe uregulowanie kosztów zatrudnienia. Warto również dbać o analizę stanu zatrudnienia oraz rotację personelu.

Similar Posts