Technologie

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe są skuteczną izolacją i zostały zaprojektowane w celu oszczędzania energii, a także stworzenia bariery temperaturowej w przemyśle, handlu i gastronomii. Wszechstronna linia produktów z PVC, może być używana do blokowania hałasu, wiatru, kurzu, zimna, zapachu, dymu, a nawet owadów. Co najważniejsze, użycie kurtyn paskowych znacznie obniża rachunki za energię i są one dostępne w różnych szerokościach, grubościach i rozmiarach, aby dopasować się do indywidualnych wymagań Twojego obiektu.

Kurtyny paskowe uniwersalne wykonane z PCV

Standardowa folia PVC jest przezroczysta, lekko niebieska. Kurtyna paskowa zapewnia ochronę przed hałasem, utratą ciepła, zanieczyszczeniem pyłem i promieniowaniem np. ze spawarek. Oferowane w różnych podstawowych rozmiarach, dobrze sprawdzają się z różnego rodzaju przegrodami i bramami, a także z osłonami samochodowymi.

Kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-budowlane/kurtyny-pcv-pcw/ poddawane są wstrząsom mechanicznym podczas szybkiego przemieszczania towarów na wózkach widłowych. Charakteryzują się dodatkowym wzmocnieniem biegnącym poziomo po obu stronach taśmy PVC. Zmniejsza to powierzchnię styku kotary z przeszkodą, a tym samym przedłuża jej żywotność. Kurtyny z przezroczystej taśmy PCV mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, rolnictwie, przemyśle medycznym, magazynowym i spożywczym.

Wygodne kurtyny paskowe w myjni samochodowej

Kurtyny paskowe PCV z http://paskowekurtyny.pl są zwykle stosowane do stref zagospodarowania przestrzennego, magazynów, hal handlowych, myjni samochodowych (o różnych temperaturach, o wysokim poziomie hałasu i zapylenia itp.). Jest to uniwersalny rodzaj sprzętu, który jest łatwy w instalacji i nie wymaga specjalnej konserwacji przez cały okres użytkowania.

Oferowane kurtyny paskowe z PCV są bardzo odporne na wilgoć, oleje i benzynę, dlatego znalazły zastosowanie w myjniach samochodowych. Z powodzeniem oddzielają myjnię samochodową i chronią przed niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się wody. Woda z chemicznymi środkami czyszczącymi spływa po kurtynie bezpośrednio na podłogę, nie zanieczyszczając otoczenia i nie rozpryskując się na pracowników. Kurtyny paskowe mają dużą wytrzymałość, a ponieważ przesuwają się jednym ruchem ręki, ułatwia przemieszczanie się między różnymi pomieszczeniami.

Kurtyny paskowe PCV są mrozoodporne

Odporne na mróz kurtyny paskowe są zawieszane w otworach drzwiowych, przez które często przechodzą ludzie i przejeżdżają wózki widłowe, maszyny. Paski o zmniejszonej szerokości służą do ułatwienia przejścia przez zasłonę. Taśmy zasłon drzwiowych są węższe niż zasłony przemysłowe. Takie kurtyny można wykorzystać jako drzwi kurtynowe a także w połączeniu z drzwiami standardowymi. Gdy drzwi są otwarte, kurtyna paskowa ogranicza przeciągi, utratę ciepła. Płaszcz bramy można dostosować do sposobu jej użytkowania i miejsca montażu.

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-budowlane/poliweglan-lity/ wykonane są z wieszaków grzebieniowych, pasów PCV, płyt montażowych. Wieszaki i płytki mocujące wykonane są ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Wieszaki można przymocować do ściany lub pod nadprożem. Segmentowa konstrukcja pozwala na swobodne dopasowanie kurtyny do konkretnej szerokości drzwi.

Kurtyna paskowa mrozoodporna PVC to kurtyna mocowana w pomieszczeniach do przechowywania produktów w chłodniach w lodówkach. Taka foliowa zasłona jest odpowiednia do wykorzystania w temperaturach od -60°C do +15°C. W takich warunkach zachowuje doskonałą elastyczność dużo wydajniejszą niż standardowe PVC. Kurtyny paskowe zabezpieczają produkty magazynowane w chłodni przed ujemnymi efektami wymiany ciepłego i zimnego powietrza w czasie załadunku oraz rozładunku towarów.

Istnieje możliwość swobodnego dopasowania kurtyny do różnego rodzaju bram, przegród, drzwi. Kurtyny paskowe sprawdzą się w różnych warunkach, niezależnie od rodzaju budynku czy rodzaju drzwi zastosowanych w chłodni. Mogą być również stosowane jako pokrywa do lad chłodniczych oraz pokrywa do naczep, do pojazdów chłodni i mroźni. Bezpieczny dla zdrowia człowieka skład chemiczny kurtyn z PVC pozwala na ich stosowanie w przemyśle spożywczym.

Korzyści ze stosowania kurtyn paskowych w chłodniach

Standardowe kurtyny paskowe https://poliplex.com.pl/kurtyny/ to prosty i niedrogi materiał, którego zastosowanie pozwoli szybko podzielić przestrzeń na kilka obszarów roboczych, chroniąc je przed kurzem i brudem.

Zastosowanie kotar pasowych w chłodniach pozwala ograniczyć:

  • Ruch mas ciepłego i zimnego powietrza.
  • Przenikanie zanieczyszczeń do chłodni.
  • Wytłumienie dźwięku.

Kurtyna taśmowa z folii PVC zachowuje przezroczystość i elastyczność. W zamrażarkach kurtyny paskowe ograniczają straty energii spowodowane migracją zimnego powietrza poza zamrażarkę. Zapobiegają także wpadaniu wilgotnego i ciepłego powietrza, gdy drzwi do chłodni są otwarte. Nie dochodzi do osadzenia pary wodnej na urządzeniach, dlatego nie następuje ich oblodzenie. Kurtyna z PCV chroni towar składowany w magazynie oraz poprawia wydajność zamrażarki, obniżając koszty chłodzenia. Decydując się na zainstalowanie kurtyn paskowych trzeba wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Kurtyny z zakładem sprawdzą się jako idealna izolacja, natomiast kurtyny bez zakładu są odpowiednie przy oddzielaniu stanowisk.

Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl

Similar Posts