Hobby Usługi

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Treningi z trenerem personalnym są coraz bardziej popularne. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Wiele osób ma jednak wątpliwości czy powinni inwestować w taką opiekę trenerską swoje ciężko zarobione pieniądze. Przekonajmy się dlaczego powinniśmy trenować z trenerem personalnym?

Kim jest trener personalny?

Zacznijmy sobie od definicji. Odpowiedzmy sobie na pytanie kim jest trener personalny? Trener personalny jest osobą, która ma pod opieką podopiecznych. Jego głównym zadaniem jest rozpisanie treningów swoim podopiecznym oraz trenowanie z nim.  Z trenerem personalnym możemy trenować gdziekolwiek chcemy. Najczęściej jednak trener personalny zaprasza nas na trening na siłownię. Trener personalny poza rozpiską treningu rozpisuje także swoim podopiecznym dietę. Wiadomo, że dieta to 70% skuteczności, a 30% to prawidłowo wykonywane ćwiczenia.

Gdzie znaleźć dobrego trenera personalnego?

A gdzie możemy znaleźć dobrego trenera personalnego? Najlepiej trafić do takiego z polecenia. Jednak nie zawsze mamy od kogo otrzymać kontakt. W związku z tym trafimy do Internetu. W sieci reklamuje się mnóstwo trenerów. Znajdziemy zarówno utalentowanych i doświadczonych trenerów, ale także znajdziemy takich, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.

Oczywiście powinniśmy podjąć współpracę z możliwie najbardziej doświadczonym trenerem, który może się pochwalić osiągnięciami. Możemy wówczas liczyć na pełne wsparcie i przekonanie, że osiągniemy swój efekt wymarzony w relatywnie krótkim czasie. Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z daną osobą, to pokusimy się także o sprawdzenie opinii podopiecznych. Im jest ich więcej, tym lepiej. Przekonują nas także zdjęcia sylwetkowe podopiecznych. Są to zdjęcia przed metamorfozą oraz po. Jeśli widzimy osobę o kilkadziesiąt kilogramów lżejszą, to na pewno nas to do nas przemawia. Im więcej metamorfoz, tym świadczy to o tym, że nasz trener personalny nie spoczywa na laurach.

Bardzo często trenerzy personalni prowadzą swoje blogi. Możemy na nich poczytać o wielu ciekawych aspektach. Czasami podczas odchudzania robimy poważne błędy i w związku z tym nie mamy co liczyć na efekty.

Ile kosztuje opieka trenerska?

Aby zorientować się ile kosztuje opieka trenerska, to musimy nieco się zorientować w rodzajach opieki trenerskiej. Trener personalny oferuje opiekę bezpośrednią oraz opiekę online. Jak łatwo się domyśleć opieka bezpośrednia jest droższa. W takiej współpracy należy trenerowi personalnemu opłacać każdą godzinę wspólnego treningu. Godzina z pracy trenerem personalnym może kosztować trzydzieści złotych, ale może tak naprawdę kosztować nawet dwieście złotych. Jest to wszystko zależne od danego miasta, jak i także od renomy konkretnego trenera. Im trener personalnym jest sławniejszy i ma większe osiągnięcia, tym współpraca z nim jest droższa.

Jeśli chodzi o opiekę trenerską online, to najczęściej funkcjonuje tutaj wykupienie miesięcznego abonamentu. Koszt takiego abonamentu miesięcznego zaczyna się od stu złotych wzwyż.

Zalety treningów z trenerem personalnym

Można spotkać się z krzywdzącymi opiniami, które mówią o tym, że trenowanie z trenerem personalnym, to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Owszem możemy kupić sobie karnet na siłownię i trenować samodzielnie. Jednak czy oby na pewno robimy to dobrze?

Trener przede wszystkim zaproponuje nam plan ćwiczeń. Co najważniejsze jest to plan indywidualny. Dzięki temu jest dopasowany do naszej sytuacji. Czasami plan ćwiczeń znaleziony w sieci jest dla nas zbyt trudny czy też zbyt łatwy. Musimy być idealnie dostosowany, aby efekty były szybko zauważalne.

Pracując z trenerem personalnym możemy także liczyć na pokazanie ćwiczeń. Trener pokaże nam technikę. Techniki wielu osobom na siłowni brakuje. Przez to właśnie dochodzi do wielu kontuzji, które mogą nam wyeliminować z walki o własną sylwetkę. Ćwiczmy rozważnie. Pytajmy o wszystko swojego trenera i zgłaszajmy mu wszelkie pojawiające się dolegliwości.

Trener personalny także nas motywuje. Gdy wykupiliśmy sobie na własną rękę karnet na siłownię, to motywacja słabnie statystycznie po tygodniu. Jednak gdy na siłowni czeka na nas trener, to chcąc nie chcąc musimy się zmusić, aby uczestniczyć w treningu. Najbardziej jednak motywuje nas kontrola wagi. Na wadze musimy stanąć średnio raz na dwa tygodnie. Gdy przed naszymi oczyma pojawi się ubytek na wadze, to jesteśmy jeszcze dodatkowo zmotywowani.

Najważniejsze jest jednak to, że gdy tylko przestrzegamy diety i ćwiczymy dokładnie z trenerem, to na pewno osiągniemy upragnione rezultaty. Po zrzuceniu wagi przyjdzie pora na robienie kultowej już rzeźby. Tutaj także może nas wspomóc trener personalny.

W ciągu kilku miesięcy jesteśmy w stanie przejść niesamowitą metamorfozę. Musimy tylko chcieć. Trener personalnym nam w tym pomoże. Zdecydujmy się na ten ruch, a zmieni się nasze życie. Musimy zrobić krok w przód, a nie będzie swojej decyzji żałować. Jedyne czego będziemy żałować, to to dlaczego tak późno się zdecydowaliśmy. Najwyższa pora.  

Similar Posts