Uroda Usługi

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa: wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem: zabieg medycyny estetycznej otwiera drogę również tym, którzy zmagają się z nadmiernym owłosieniem. Podczas gdy usługi kosmetyczne kojarzą się przede wszystkim z kobietami, warto zauważyć, że depilacja laserowa to usługa, z której często korzystają również mężczyźni – choćby z powodu nadmiernego owłosienia pleców.

Co warto wiedzieć o tym programie? Jakie pytania najczęściej zadają ludzie rozważający trwałe usunięcie włosów? W przeciwieństwie do wosku, pasty cukrowej czy golarek elektrycznych, depilacja laserowa oznacza, że ​​na określonej części ciała włoski nie odrosną po tygodniu lub dwóch. Ponieważ jest to chirurgia plastyczna, czasami może pojawić się dylemat. Jak przebiega ta procedura? Kiedy mogę zobaczyć pierwszy efekt? Dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Co to jest depilacja laserowa?

Do depilacji można użyć różnych urządzeń. Możemy zatem wskazać na różne podejścia do tego leczenia. Jednak sposób działania, a co najważniejsze cele są podobne. Podczas zabiegu lekarze używają lasera, którego wiązki pochłaniane są przez melaninę (znajdującą się w mieszkach włosowych). Odbiera energię przekazywaną przez urządzenie i dlatego ulega zniszczeniu wraz z mieszkiem. Z wizyty na wizytę włosy odrastają coraz jaśniejsze i słabsze, aż w końcu większość z nich w ogóle przestaje rosnąć.

Jak przygotować się?

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa

Do wielu zabiegów medycyny estetycznej, w tym depilacji laserowej, należy odpowiednio się przygotować. Ważne jest, aby rozpocząć ten proces kilka miesięcy przed wizytą. Podczas gdy w profesjonalnych salonach medycznych na zabiegi medycyny estetycznej wypełniamy formularz z wszystkimi informacjami na temat naszego zdrowia, przeszłej historii medycznej itp., jest mnóstwo literatury, którą warto przeczytać przed zabiegiem.

 1. Po pierwsze: retinoidy – należy je odstawić przynajmniej na 6 miesięcy przed operacją.
 2. Po drugie: przestań depilować – chociaż nie należy to do najprzyjemniejszych czynności, nie należy depilować określonych obszarów ciała przez miesiąc przed wizytą.
 3. Po trzecie: Opalanie – Z opalania należy zrezygnować na kilka tygodni przed zabiegiem depilacji.

To z pewnością trzy najważniejsze zasady, które wpływają na to, że wiele osób decyduje się na wykonanie zabiegu zimą. Kiedy jesteśmy bardziej narażeni na wzrost włosów na nogach, pod pachami lub w okolicach bikini.

Jakie są przeciwwskazania?

Każdy zabieg medycyny estetycznej ma przeciwwskazania. Aby skorzystać z depilacji laserowej, należy również spełnić określone kryteria.
Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być:

 • opalenizna,
 • stosowanie leków światłoczułych,
 • rak,
 •  ciąża,
 • zakażenie grzybicze,
 • wirus
 • samoopalacz,
 • warunki genetyczne, takie jak siwe, rude lub blond włosy.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Wszystko zależy od rodzaju włosów. Kiedy nasze włosy są przerzedzone i przerzedzone, jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć pożądane rezultaty. Jednak w większości przypadków pierwsze efekty tego leczniczego zabiegu kosmetycznego zauważalne są zazwyczaj już po wizycie u lekarza. Włosy rosną mniejsze i wolniejsze.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od Twojego progu bólu. Niektórzy pacjenci poddają się depilacji kilku partii ciała podczas jednej wizyty, a inni odczuwają dyskomfort już po pierwszej aplikacji lasera. Warto jednak pamiętać, że cała wizyta, np. w przypadku depilacji nóg, trwa około 10 minut, więc bolesne uczucie szybko mija.

Powikłania po zabiegu

W przypadku depilacji laserowej zwykle po zabiegu pojawia się obrzęk lub podrażnienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin od zabiegu, więc nie masz się czego obawiać.
Po wizycie pamiętaj, aby unikać:

 • sauny,
 • basenu,
 • gorącego prysznica,
 • kosmetyków zawierających alkohol,
 • opalania – do 3 tygodni po zabiegu.

Ile kosztuje depilacja?

Na całkowity koszt tego zabiegu medycyny estetycznej ma wpływ kilka czynników: obszar depilacji oraz ilość wizyt. Najczęściej potrzebujemy 4-6 wizyt w określonych odstępach czasu (np. co 3 tygodnie). Wizyta kosztuje od 100 do 200 zł.

Niezależnie od tego, jaki zabieg medycyny estetycznej wybierzemy, warto pamiętać o sprawdzeniu salonu, do którego się wybieramy. Pozytywne opinie i sugestie innych pacjentów na pewno pozytywnie wpłyną na zdrowie związane z pierwszym zabiegiem. Wzrastająca liczba lekarzy wykonujących zabiegi medycyny estetycznej niewątpliwie wpłynęła na wysoki poziom świadczonych przez nich usług. Jeśli masz wątpliwości co do przeciwwskazań, warto zapytać o to osobę, która będzie wykonywała zabieg. Są to zazwyczaj osoby posiadające rozległą wiedzę w danej dziedzinie, więc nie musimy się o nic martwić.

Similar Posts