Uroda

Damska kosmetyczka – jaką warto wybrać?

Posiadanie kosmetyczki z akcesoriami i preparatami kosmetycznymi zapewnia nam komfort i ułatwia dokonywanie ewentualnych poprawek w makijażu, niezależnie od miejsca pobytu. Saszetkę, którą wybierzemy warto dopasować do naszych aktualnych planów. Podobnie jest z jej zawartością. Kiedy na przykład wybieramy się na wycieczkę dobrze wyposażona kosmetyczka będzie niezbędna. Jaki model sprawdzi się najlepiej w domu, w podróży, a jaki w samolocie?

Domowa kosmetyczka

Domowe warunki dają nam dużą swobodę w kwestii przechowywania preparatów i akcesoriów kosmetycznych. Niektórzy wolą trzymać swoje kosmetyki w łazienkowej szafce lub na półce, podczas gdy inni wszystkie te produkty umieszczają w jednej dużej kosmetyczce. Do regularnej pielęgnacji twarzy i ciała przydadzą się kosmetyczki tekstylne. Bardzo łatwo je wyczyścić. Istnieje też możliwość wyprania ich w pralce.

Doskonale sprawdzi się także duża kosmetyczka o dość sztywnej konstrukcji. Można ją trzymać w szafce łazienkowej, a codzienne użytkowanie jej zawartości nie stanowi żadnego problemu.

Choć w domowych kosmetyczkach jest zwykle dużo miejsca, warto uporządkować znajdujące się w niej akcesoria i preparaty pielęgnacyjne i te do makijażu. Pozbądźmy się więc szminki, której nie używamy, podkładu niepasującego do rodzaju naszej cery czy cieni do powiek będących nietrafionym prezentem.

Czytaj dalej:

Kosmetyczka turystyczna

O ile w domu wszystkie kosmetyki możemy trzymać w szafce lub na półce w łazience, o tyle podczas wyjazdu kosmetyczka jest niezbędnym przedmiotem znajdującym się w damskiej torbie. Przewożąc produkty pielęgnacyjne i do makijażu w nieodpowiednim pojemniku jest ryzykowne, ponieważ mogą się otworzyć i zabrudzić zawartość naszego bagażu.

Jeśli planujemy podróż, możemy zabrać ze sobą małe kosmetyczki, w których znajdą się miniatury kosmetyków, szczególnie gdy wyjeżdżamy w pojedynkę. Duże torby kosmetyczne przydadzą się na kilkudniowych wyjazdach w towarzystwie innych osób, ponieważ pomieszczą one pełnowymiarowe kosmetyki.

Niektóre modele mają doczepiane lusterko, przez co możemy zrezygnować z pakowania własnego lusterka. Możemy również zainwestować w kosmetyczki rozkładane, które posiadają wiele przegródek na różne grupy kosmetyków. Po rozwinięciu takiej kosmetyczki turystycznej mamy dostęp co jej całej zawartości. Komfortowym rozwiązaniem jest także kosmetyczka do zawieszenia. Możemy ją powiesić na haczyku i wygodnie z niej korzystać.

Kosmetyczka do samolotu

Kosmetyczka, z którą wejdziemy na pokład samolotu musi spełniać określone warunki. Powinna być przeźroczysta, a w jej zawartości nie mogą znaleźć się ostre przedmioty. Przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualnymi przepisami naszego przewoźnika, gdyż mogą one ulegać zmianom. 

Zwróćmy też uwagę na kształt kosmetyczki. Jest to istotne, ponieważ im bardziej będzie on wymyślny i szeroki, tym więcej miejsca zajmie w naszej torbie.

Organizacja kosmetyków

Oprócz doboru odpowiedniej torebki na kosmetyki, istotne jest również skomplementowanie jej zawartości. Powinniśmy zacząć od dopasowania produktów upiększających do rodzaju naszej skóry. Bladej, porcelanowej cerze ze skłonnością do zaczerwienień będą pasowały chłodne kolory, czyli szare, niebieskie, pastelowe, brudne róże lub srebro. Skóra z żółtawym odcieniem będzie natomiast dobrze wyglądała z ciepłymi barwami, takimi jak żółty, czerwony, zielony, różowy czy złoty.

Zawartość kosmetyczki warto dostosować do aktualnej pory roku. W ciepłych miesiącach mamy ochotę wyglądać świeżo i promiennie. Delikatny makijaż z lekkim podkładem będzie pasować idealnie. Kosmetyczka powinna być wyposażona także w wodoodporny tusz do rzęs, szczególnie latem kiedy występuje dużo opadów deszczu a temperatury są bardzo wysokie. Taki produkt nie będzie się kruszył ani spływał po naszej twarzy pod wpływem wilgoci.

Podstawowym produktem, który warto mieć przy sobie latem to sypki puder przeciw błyszczeniu się skóry. Wyrówna i udoskonali on kolor skóry, a także maskuje zbyt szerokie pory. Zimą natomiast możemy eksperymentować z ciężkimi podkładami kryjącymi, ciemnymi cieniami do powiek i kosmetykami do podkreślania brwi.

Nie zapominajmy również o dostosowaniu kosmetyków do miejsca naszego pobytu. W domowym zaciszu mamy cały czas dostęp do wszystkich produktów kosmetycznych, które posiadamy, ale wybierając się w podróż, warto pamiętać o tych najważniejszych. Jeśli jedziemy na dłużej poza miejsce zamieszkania, oprócz podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych i urodowych powinniśmy zabrać ze sobą między innymi plastry czy tabletki przeciwbólowe. 

Data ważności kosmetyków

Niezależnie od częstości użytkowania produktów, które zawiera nasza kosmetyczka, należy wcześniej sprawdzić ich datę ważności. Na termin przydatności kosmetyków mają wpływ dwa czynniki: data produkcji i data ważności od otwarcia opakowań.

Przeterminowane kosmetyki do makijażu trzeba wyrzucić do właściwego kontenera do sortowania odpadów. Produkty te nie nadają się wówczas do stosowania na skórze, ponieważ tracą swoje właściwości, ulegają utlenianiu i czynnikom mikrobiologicznym, a także mogą uczulać po terminie ważności. Ponadto pozbywając się zbędnych kosmetyków, robimy miejsce na nowe.

Podsumowanie

Organizacja kosmetyków w małej torebce wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na rynku jest obecnie mnóstwo kosmetyczek, które można dostosować do naszych potrzeb. Do domu możemy wybrać duże produkty w sztywnej konstrukcji lub kosmetyczki tekstylne. Na dłuższy wyjazd przydadzą nam się duże kosmetyczki turystyczne, z lusterkiem, rozkładane lub do zawieszenia. Wybierając się w podróż samolotem musimy zainwestować w przezroczystą kosmetyczkę. 

 

Similar Posts