Budownictwo Transport

Wszystko o kontenerach transportowych

Wszystko o kontenerach transportowych

Wszystko o kontenerach transportowych – co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w nie Naturalnym zachowaniem wszystkich firm handlowych jest szukanie oszczędności w ramach ich codziennego procesu. Jedyne, czego mogą najbardziej szukać, to logistyka – zwłaszcza, jeśli importują z Chin lub innych odległych krajów.

Aby zoptymalizować koszty, które są z tym ściśle związane, należy wybrać rozwiązanie bardziej zoptymalizowane niż standardowe. Może to być kontener morski, przewożony przez coraz większą liczbę firm. Co musimy wiedzieć, zanim się do nich zbliżymy? Jaka jest korzyść z tego? Skupimy się na tym w naszym krótkim przewodniku.

Co musimy wiedzieć o kontenerach?

Kontenery morskie, jako że żegluga staje się coraz bardziej popularna, istnieją na świecie od stu lat – co ciekawe, forma niewiele się zmieniła. Charakteryzują się prostą budową i równie prostą aplikacją. Oto kilka faktów, które powinieneś wiedzieć przed podjęciem właściwej decyzji:

   • Wbrew pozorom kontenery nie są niczym nowym – są w użyciu od 1914 roku, ale pierwotnie były przeznaczone do transportu lądowego. Później zasięg transportu przez nie znacznie się zwiększył.
   • Kontener transportowy charakteryzuje się bardzo prostą konstrukcją – jego podstawowym elementem jest stalowa rama, utkana ze ścian, podłóg i dachów. Zawierają również specjalne haki, które ułatwiają podnoszenie, przenoszenie i umieszczanie ich w miejscu przeznaczenia, a także trzymanie ładunku w środku.
   • Kontenery można nabyć w wielu różnych rozmiarach, o różnych długościach i szerokościach oraz o różnej ładowności i pojemności. Nie musimy kupować kontenerów – możemy skorzystać z usług leasingu. Wszystko zależy od naszego planu użytkowania (w przypadku dłuższego użytkowania zaleca się zakup).
   • Bardzo ważne jest, aby pojemniki były regularnie czyszczone i konserwowane – może to przedłużyć ich żywotność nawet o 15 lat.

Warto zobaczyć:

Korzyści z inwestowania w kontenery morskie

Nie bez powodu kontenery oceaniczne, transportowane przez coraz większą liczbę firm, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wymaga to korzyści z inwestowania w nie, co odczuwają przede wszystkim firmy, które muszą regularnie przewozić duże ilości przedmiotów. Te korzyści obejmują:

     • Elastyczność – Jedyne ograniczenia jakie nakładają na nas kontenery to ich wielkość i ładowność. To, co tam jest, zależy od nas – możemy wysyłać zarówno pojedyncze przedmioty (dlatego firmy budowlane zdecydowały się z nich skorzystać, często są jedyną opcją wysyłki), jak i przedmioty masowe;
     • Niezawodność – Raz zakupiony pojemnik transportowy może służyć latami. Jest to więc solidna inwestycja w przyszłość, ale powinniśmy o nią dbać (jak wspomnieliśmy wcześniej, może przedłużyć jej żywotność nawet o kilka lat);
     • Praktyczność – Decydując się na wysyłkę kontenerów drogą morską możemy ograniczyć do nich proces logistyczny. Nie jest już konieczne przyjmowanie setek pozycji pojedynczo, ani rozliczanie każdej pozycji. Tutaj płacimy za usługę (przewoźnikowi, który postawił kontener na swoim statku), płacąc za całą przesyłkę, a nie za poszczególne elementy;
     • Terminowość i bezpieczeństwo – Fracht morski to jeden z najszybszych (choć nie szybkich) sposobów transportu dowolnego ładunku. Charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, który można dodatkowo wzmocnić, korzystając z opcji ubezpieczenia ładunku, oferowanych przez większość przewoźników oceanicznych, i jest chętnie stosowany przez firmy przewożące wartościowe rzeczy.

Wszystkie korzyści z umieszczenia i transportu kontenera (pokazane powyżej) można odczuć maksymalizując wykorzystanie kontenera (wypełnienie przestrzeni zapewnionej przez kontener). Jeśli nie możemy tego zrobić sami, możemy współpracować z inną firmą o mniejszych potrzebach, aby zapewnić przesyłki „intermodalne” w ramach jednego kontenera. Przyniesie to kolejną korzyść związaną z nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych, co jest bardzo ważne w każdej branży.

Polecamy uwadze:

Podsumowanie

Wszystko o kontenerach transportowych
Wszystko o kontenerach transportowych

Istnieje możliwość zakupu kontenerów nowych i używanych – przed odbiorem każdego kontenera, po wysyłce należy sprawdzić jego stan (czystość i sprawność, brak dziur, szczelność), który może ulec zmianie podczas transportu.

Kontenery morskie i ich transport to doskonałe rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się firm poszukujących większych oszczędności i optymalizacji zachodzących w nich procesów logistycznych. Najlepiej jednak je zrozumieć przed zainwestowaniem w nie – choć ich zalety są ogromne, zakładają regularne korzystanie z pojemników. To z kolei może nie zawsze odpowiadać naszym potrzebom.

Similar Posts