Uroda Zdrowie

Polecane polerki do paznokci

Polecane polerki do paznokci

Polerki do paznokci to jeden z rodzajów frezów. Przeznaczone są do profesjonalnego wykańczania zabiegu na płytce paznokciowej. Są to narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu podologicznego. Dowiedz się, jak wygląda budowa i wygląd polerki do paznokci oraz jakie polecane modele warto wybrać. Podpowiemy Ci również, jak sterylizować polerki, aby służyły możliwie jak najdłużej.

Do czego służą polerki do paznokci?

Frezy polerskie, nazywane również polerkami do paznokci, przeznaczone są do polerowania zarówno naturalnej, jak i sztucznej płytki paznokciowej. Wykorzystuje się je podczas zabiegów takich jak manicure czy pedicure, przeprowadzanych z użyciem frezarki. Przy pomocy polerek można wypolerować oraz wyszlifować płytkę paznokcia, tak, aby uzyskać idealnie gładką i perfekcyjnie lśniącą powierzchnię.

Polerki do paznokci – czym się charakteryzują?

Wybierając frezy polerskie, musisz wiedzieć, jakimi parametrami powinny się cechować. Dobrej jakości egzemplarze mają bardzo wysoką gradację, dzięki czemu podczas zabiegu umożliwiają delikatne zamknięcie płytki paznokciowej.
Większość dostępnych na rynku polerek wykonana jest ze specjalnego medycznego silikonu, pokrytego korundowym ziarnem ściernym o wysokiej gradacji, rzędu ponad 300. Tak wysoka gradacja pozwala na wyrównanie wszelkich bruzd i zniekształceń występujących w obrębie paznokci, które powstały w trakcie zabiegu podologicznego. W efekcie płytka uzyskuje zdrowy, matowy wygląd i jest idealnie gładka.
Cechą charakterystyczną polerek jest także kształt stożka lub zaokrąglonego stożka. Sprawia on, że narzędziem łatwo jest operować, a ryzyko skaleczenia ograniczone jest do minimum, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Dlatego można po nie bez obaw sięgać podczas zabiegów świadczonych u pacjentów diabetologicznych.

Polecane polerki do paznokci – jakie wybrać?

W asortymencie sklepu podologicznego Kerpro https://kerpro.pl znajdziesz szeroki wybór polerek do paznokci.

 • Polerka do paznokci szara 9626 https://kerpro.pl/9626-polerka-szara.html – o średnicy 1 cm, doskonale sprawdza się w przypadku końcowej obróbki płytki paznokciowej. Pozwala osiągnąć estetyczny efekt, paznokcie są idealnie równe, nie mają bruzd ani rys. Polerka 9626 wykonana została z silikonu. Jest najczęściej wybieranym frezem do polerowania paznokci.
 • Polerka do paznokci szara 9626 https://kerpro.pl/9626-polerka-szara-2487.html – o średnicy 5,5 milimetra, gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję pracy przy każdym kształcie paznokcia. Po jej zastosowaniu w obrębie paznokcia nie ma widocznych defektów, które często pojawiają się po zastosowaniu frezów diamentowych.
 • Polerka do paznokci zielona 9626 G https://kerpro.pl/9626-g-polerka-zielona.html – o średnicy 1 centymetra, przeznaczona jest do ostatecznego przeszlifowania naturalnej płytki paznokciowej. Chcąc zachować optymalną grubość paznokci, frezów zawsze należy używać stopniowo.
 • Polerka do paznokci zielona 9626 G 055 https://kerpro.pl/9626-g-polerka-zielona-2417.html – o średnicy 5,5 milimetra, to idealny wybór do ostatecznego przeszlifowania naturalnej płytki paznokciowej. Znajduje zastosowanie przy manicure oraz przy wygładzaniu i polerowaniu paznokci.
 • Polerka do paznokci szara 9628 https://kerpro.pl/9628-polerka-szara.html – o średnicy 6,5 milimetra, znajduje zastosowanie w przypadku końcowej obróbki płytki paznokciowej. Polerka 9628 wykonana jest z silikonu i ma kształt stożka.

Sterylizacja i dezynfekcja polerek do paznokci – co warto wiedzieć?

Polerki do paznokci są narzędziami wielokrotnego użytku, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, aby przede wszystkim były bezpieczne zarówno dla operatora, jak i dla pacjentów, a dodatkowo mogły służyć przez długie lata bez konieczności wymiany na nowe. Biorąc pod uwagę materiał wykonania, polerki są bardzo trwałe i wysoce odporne na wiele czynników, w tym przede wszystkim uszkodzenia mechaniczne czy kontakt z substancjami chemicznymi. Mimo wszystko warto jednak stosować się do zaleceń producenta, co dodatkowo przedłuży ich żywotność. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek czynności w zakresie sterylizacji czy dezynfekcji w pierwszej kolejności zapoznaj się z instrukcją obsługi dołączoną do frezu.

Dezynfekcja – o tym musisz pamiętać!

Do profesjonalnej dezynfekcji polerek powinno się użyć myjki ultradźwiękowej. Regularne fale wytwarzane przez urządzenie umożliwiają dokładne wyczyszczenie narzędzi z uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc, których prawidłowe wyczyszczenie z wykorzystaniem spray’u czy gąbki byłoby trudne lub wręcz niemożliwe.
Przed włożeniem polerek do myjki trzeba je jednak odpowiednio przygotować. W tym celu należy oczyścić je przy pomocy dedykowanej do tego szczoteczki. Gdy ten krok zostanie wykonany, powinno się przygotować wodę z dodatkiem płynu do dezynfekcji w proporcji zaleconej przez producenta. Dokładną ilość, jaką należy dodać do wody, znaleźć można w instrukcji obsługi frezu. Jednocześnie warto pamiętać, że do myjki ultradźwiękowej używa się wyłącznie wody destylowanej. Dlaczego? Z twardej wody może wytrącać się kamień, który osadza się na frezach, co jest zjawiskiem niepożądanym.
Gdy cykl w myjce ultradźwiękowej zostanie zakończony, frezy należy dokładnie opłukać pod bieżącą wodą. Do tego celu warto wykorzystać koszyczek, dzięki któremu żaden frez nam nie wypadnie. Później polerki należy osuszyć, najlepiej odłożyć je na specjalny stojak i odczekać aż do całkowitego wyschnięcia. Jeśli są potrzebne do użytku od razu po oczyszczeniu, można przyspieszyć cały proces pielęgnacji i osuszyć je przy pomocy papierowego ręcznika lub sprężonego powietrza.

Polecamy również:

Sterylizacja w autoklawie – jak to robić prawidłowo?

Po zakończonej dezynfekcji można przejść do procesu sterylizacji w autoklawie. Polerki wykonane są z silikonu medycznego, a materiał ten nie jest zbyt odporny na działanie wysokiej temperatury. Mając to na uwadze, należy ściśle przestrzegać zalecanej przez producenta temperatury sterylizacji. Wtedy zyskamy pewność, że w trakcie sterylizacji nie ulegną uszkodzeniu i później będą nadawać się do użytku. Zalecana temperatura podczas sterylizacji dla polerek wynosi maksymalnie 121°C. Niebagatelne znaczenie ma również samo przygotowanie frezów polerskich do sterylizacji. Każde z narzędzi powinno zostać zapakowane w osobną torebkę do sterylizacji lub rękaw. Pozwoli to na zachowanie pełnej sterylności aż do chwili otwarcia pakietu. Po zakończonej sterylizacji należy pozostawić polerkę aż do całkowitego wystygnięcia. Zaraz po wyjęciu z urządzenia będzie bardzo gorąca, dlatego należy uważać, aby się nie oparzyć. Na koniec warto jeszcze pamiętać o uzupełnieniu zeszytu kontroli procesu sterylizacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż w razie ewentualnej kontroli może on zostać sprawdzony celem zweryfikowania, czy narzędzia są sterylizowane regularnie w poprawny sposób, oraz czy raport z dotyczących tego czynności prowadzony jest prawidłowo.

Jak dbać o polerki na co dzień?

Aby wydłużyć żywotność frezów polerskich, należy pamiętać o zachowaniu kilku niezwykle istotnych zasad:

 • dostosować proces sterylizacji i dezynfekcji do narzędzia,
 • ściśle przestrzegać czasu moczenia narzędzi w preparatach dezynfekcyjnych,
 • nie sterylizować niewysuszonych narzędzi,
 • nie używać wody z kranu zamiast destylowanej do autoklawu parowego,
 • używać środków dezynfekcyjnych o odpowiednim stężeniu alkoholu,
 • stosować czas oraz temperaturę procesu sterylizacji zgodnie z zaleceniami producenta,
 • przechowywać narzędzia we właściwy sposób.

Przestrzegając powyższych wskazówek, Twoje polerki zawsze będą w gotowości do użycia, a w dodatku przez długi czas będą w nienaruszonym stanie pomimo intensywnej eksploatacji. Szukasz dobrej jakości polerek do paznokci, które umożliwią wykonywanie specjalistycznych zabiegów podologicznych na wszystkich rodzajach paznokci, nawet tych najbardziej problematycznych? Serdecznie zapraszamy do hurtowni podologicznej Kerpro, gdzie znajdziesz szeroki wybór frezów, w tym również właśnie polerki czy nabłyszczacze. W jednym miejscu zamówisz wszystkie niezbędne frezy, które umożliwią Ci przeprowadzenie zabiegu od A do Z.

Similar Posts