Wnętrze

Modne płytki drewnopodobne. Dlaczego warto i pomysły na aranżacje

Są takie rozwiązania, które mają same zalety. Wybór twardego, łatwego w pielęgnacji materiału, który wygląda jak drewniany, do nich należy. Takie płytki ceramiczne są teraz modne. Warto poznać aranżacje, które najlepiej ukazują ich piękno.

Zalety płytek o wyglądzie drewna

Płytki to ceniony materiał wykończeniowy. Mają wiele zalet. Są twarde, trwałe, nie przepuszczają wody. Mogą mieć szczególne właściwości jak mrozoodporność czy antypoślizgowość. Dbanie o nie jest bardzo łatwe. Bez większej trudności utrzyma się płytki drewnopodobne w idealnym stanie. Materiał, który imitują, wymaga szczególnej dbałości. Wybór płytek ceramicznych na podłogę czy na ściany to rozwiązanie praktyczne. Zarazem jest zapewnione to, co daje wybór drewna https://ceramixplytki.pl/6-podlogowe. Wnętrza stają się cieplejsze i bardziej przytulne. Zyskują szlachetny i naturalny wygląd.

Gdzie mogą się znaleźć modne płytki?

Ten modny materiał wykończeniowy często wybierany jest do łazienki. Wnętrze to wykłada się płytkami. Ten trend obecny jest od dawna. Do łazienki płytki to wybór idealny. Wraz z modą na naturalność we wnętrzach coraz częściej zaczęły się pojawiać wersje drewnopodobne.

Miejsce na nie jest jednak nie tylko w tym wnętrzu. Można je wybrać wszędzie tam, gdzie w planach była podłoga z paneli laminowanych czy drewnianych. Wybór płytek drewnopodobnych zapewni podobny efekt wizualny, a podłoga staje się łatwiejsza w pielęgnacji. W porównaniu do tej z paneli laminowanych jest trwalsza. W sypialni, jeśli chodzi się boso, płytki mogą być złym wyborem, bo są chłodne. Dotyczy to podłogi, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiły się na ścianie.

Modne połączenie: brąz i szarość

Wśród najmodniejszych obecnie trendów znajduje się zestawienie płytek drewnopodobnych brązowych z szarością. Wyłożenie takimi płytkami podłogi i części ścian to znakomity sposób na ocieplenie szarego wnętrza. Jest to doskonałe zestawienie do łazienki. Czyni ją elegancką, wyciszającą i naturalną. Szarość to kolor farby do ścian albo wybiera się płytki w tym kolorze. Można też wybrać takie, które imitują beton. Zestawia się nie tylko dwa kolory: ciepły i chłodny. Łączy się wtedy też fakturę dwóch różnych materiałów. Zestawienie płytki drewnopodobne i imitujące beton tworzy interesujący efekt. Łazienka jest modna i efektowna, a zarazem spokojna i ponadczasowa.

Połączenie płytek wyglądających jak drewniane i szarości uwydatnia ich piękno. Połączenie takie pasuje do kuchni i do przedpokoju. Pomimo obecności brązu charakteryzuje się ono wyraźnym chłodem. Jeśli nie uznaje się tego za wadę, można wybrać brązowe płytki w połączeniu z szarością także do sypialni czy salonu.

Płytki drewnopodobne w zestawieniu z bielą

Równie korzystne połączenie, jak z szarością, tworzą płytki drewnopodobne z bielą. To także modne obecnie zestawienie. Efekt wizualny jest inny. Wnętrza są jaśniejsze i bardziej pogodne. Więcej w nich ciepła. Połączenie takich płytek i koloru białego to częsty wybór do kuchni. Biel czyni się w takim wnętrzu barwą dominującą. Powiększa to optycznie przestrzeń. Świeżość bieli i jej czystość pasują do kuchni. Jednak sama biel to wybór dla wielu osób zbytnio kojarzący się ze sterylnością, z nieprzyjemnym chłodem. Jeśli podłogę wyłoży się płytkami drewnopodobnymi i blaty są brązowe, to w kuchni jest o wiele przyjemniej. Efekt ocieplenia w białym wnętrzu zapewni zarówno ciemny, jak i jasny brąz. Połączenie płytek imitujących drewno i bieli pasuje także do łazienki.

Klimat naturalności z płytkami imitującymi drewno

Modne są teraz wnętrza nawiązujące swoim wystrojem do natury. Jeśli planuje się łazienkę w stylu ekologicznym, zen czy tropikalnym, to obecność płytek drewnopodobnych jest pożądana. Nie znajdują się na wszystkich ścianach. Wraz z innymi naturalnymi barwami tworzą tło idealne pod dowolny wystrój, który kojarzy się z naturą. Gdy łazienka jest duża, można połączyć te płytki z imitującymi kamień. Kolory podłogi i ścian w takich wnętrzach to z reguły beż, odcienie brązu, szarość. Szare płytki imitujące drewno będą więc równie dobrym wyborem, jak i brązowe.

Naturalność to także wybór do innych wnętrz. By zadbać o trwałość wykończenia i ciekawy efekt, można umieścić płytki drewnopodobne w salonie. Mogą pomóc stworzyć miły klimat w sypialni. W kuchni podłoga z płytek to wybór optymalny https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje. Jeśli ma być naturalna, pojawią się takie, które imitują materiał pochodzący z natury np. drewno. Warto wtedy ozdobić też nimi ściany.

Płytki do łazienki w stylu marynistycznym

Nowe pomysły na wnętrza nie szkodzą popularności tych znanych i lubianych. Cały czas modny jest styl marynistyczny, czyli połączenie niebieskiego, białego z akcentami czerwieni. Ważne są też kolory neutralne. Brąz ociepli taki wystrój, a że płytki imitują drewno, to pojawią się skojarzenia z deskami na statku. Warto zainteresować się takimi płytkami na równi z niebieskimi czy białymi.

To cztery propozycje na wnętrza z płytkami drewnopodobnymi. Wszystkie są teraz modne. Można wyszukać i inne ciekawe zestawienia. Warto jednak spojrzeć na nie pod tym kątem, czy są też ponadczasowe. Przedstawione powyżej takie są.

 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Similar Posts