Nieruchomości

Kraków -atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Kraków -atrakcyjne miejsce do zamieszkania

Kraków – dawna stolica Polski, która do dziś zachwyca swoim pięknem, zabytkami i niesamowitym klimatem. Miejsce niepowtarzalne, gratka dla miłośników sztuki, historii, sportu, literatury i rozrywki.  To jedno z największych miast w Polsce, o ogromnym potencjale inwestycyjnym i ekonomicznym. Kraków należy do miast, których rozbudowa nie traci na intensywności. Powstaje dużo nowych budynków mieszkalnych w spokojnych, a jednocześnie dobrze skomunikowanych częściach miasta.

Rynek pierwotny, czy wtórny

Kraków to miasto, które wciąż podoba się inwestorom. Ludzie chcą kupować mieszkania w Krakowie, a deweloperzy mają motywację do budowania mieszkań.  Duże miasto, z możliwościami rozwoju osobistego, brak problemów ze znalezieniem dobrej pracy,  możliwość zrobienia kariery bez względu na branżę, poprawa jakości życia to wartości inwestycyjne Krakowa. Oferta nowych mieszkań w Krakowie jest bardzo zróżnicowana – dostępne są lokale mieszkalne na rynku wtórnym i pierwotnym. Są to mieszkania różnej wielkości – od mikromieszkań do wygodnych, ustawnych lokali rodzinnych. Inwestor, który chce poznać Kraków i żyć w tym mieście bez problemu znajdzie mieszkanie, jakiego potrzebuje. Kraków -atrakcyjne miejsce do zamieszkaniaRynek wtórny kusi niższymi cenami, mieszkaniami położonymi w centrum miasta, możliwością zakupu  od ręki. Dostępne są lokale nawet całkowicie urządzone przez poprzedniego właściciela, gotowe do zamieszkania, które również mogą być świetną inwestycją , jako lokale do wynajęcia.  Rynek pierwotny to budynki nowe, w których przez kilka lat nie będzie potrzeba żadnego remontu (poza aranżacją ścian i podłóg według swojego gustu). 

Nieskończone możliwości aranżacyjne

Właściciele nowych mieszkań Kraków mają olbrzymie możliwości aranżacyjne – białe ściany i wylewki podłogowe przygotowane do samodzielnego wystroju to idealna baza, aby urządzić mieszkanie po swojemu. Samodzielne  urządzenie przestrzeni daje poczucie, że mieszkanie rzeczywiście należy do właściciela i podkreśla indywidualny charakter przestrzeni. Już na etapie budowy nowego mieszkania Kraków można umówić pewne kwestie aranżacyjne z deweloperem, który posiada mieszkania pod klucz.

Ładne osiedle 

Nowe mieszkania w Krakowie powstają na ładnych, estetycznie wyglądających osiedlach, gdzie jest sporo zieleni i oczywiście plac zabaw dla najmłodszych. Estetyka osiedla to kolejny punkt na korzyść nowych mieszkań. Utrzymanie  ładnego widoku zależy w dużej mierze od zaangażowania mieszkańców i dbania przez nich o porządek.  Osiedla są zaciszne, kameralne, dobrze skomunikowane z centrum Krakowa. To zawsze doskonały wybór na lokalizację mieszkania. W Krakowie jest kilka nowych osiedli wybudowanych w pobliżu placówek oświatowych, ośrodków zdrowia, sklepów i obiektów sportowych. Dla nabywców nowych mieszkań w Krakowie ważna jest  dostępność komunikacji miejskiej. Osiedla spełniają  to oczekiwanie.

Jasna sytuacja prawna nowych mieszkań

Wielką zaletą nowych mieszkań Kraków jest ich jasna sytuacja prawna. Po zakończeniu budowy i wpłaceniu przez klienta całej kwoty, deweloper i nabywca udają się do notariusza  w celu przepisania własności na kupującego. Żadnych problemów z długami, prawem własności, ewentualnymi spadkobiercami. To pewność własności, bez pozwów, biegania po sądach i straty czasu. Nabywca nie musi sprawdzać stanu prawnego .

Zobacz również:

 

Ogród i taras

Kupujący nowe mieszkania Kraków mogą liczyć na takie udogodnienia jak: przestronne tarasy, balkony i ogródki przy mieszkaniach ulokowanych na parterze, miejsca parkingowe, również podziemne oraz możliwość wykupienia komórek lokatorskich. Sporo terenów zielonych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Nowe mieszkania Kraków to świetna inwestycja dla osób, które chcą korzystać z uroków kameralnego życia, a jednocześnie pracują w centrum Krakowa lub miastach pod Krakowem.

Korzystny rozkład mieszkań

Idealny rozkład mieszkania to taki, w którym można wydzielić dwie strefy: ogólnodostępną i prywatną. Do strefy ogólnodostępnej zalicza się: przedpokój, salon, kuchnię i łazienkę, a do sfery prywatnej: sypialnię, pokoje dzieci, ewentualnie garderobę i dodatkową łazienkę.  W nowych mieszkaniach Kraków sfera ogólna znajduje się przy wejściu, a sfera prywatna w głębi mieszkania. W przypadku sypialni okna nie powinny wychodzić na wschód, ponieważ dłuższe leniuchowanie w łóżko może być trudniejsze, kiedy wczesnym rankiem słońce „zajrzy w okno”.  Salon powinien być dobrze oświetlony przez większą część dnia, a okna powinny być zlokalizowane od strony południowej.  Rozkład pomieszczeń zależy też od metrażu mieszkania – najkorzystniejszy jest w lokalach 3 i 4 pokojowych, które są idealne dla rodzin z dziećmi.

Nowe osiedla są wyposażone w komfortowe rozwiązania i zachwycają ponadczasowym designem.  Nowe mieszkanie w Krakowie będzie atrakcyjną lokalizacją kapitału nawet za 15 lat. Miasto rozrasta się i powstaje nowoczesna, bardzo wygodna infrastruktura dla nowych osiedli. Coraz więcej  spraw codziennych mieszkańcy mogą załatwić na osiedlu bez dojazdu do centrum miasta.

Similar Posts