Motoryzacja

Jaką kamerę cofania w lusterku wybrać?

Jaką kamerę cofania w lusterku wybrać?

Kierowcy często podejmują decyzję o montażu wideorejestratorów. Producenci oferują alternatywę dla urządzeń mocowanych do szyby, w postaci kamerek ukrytych w lusterku. Kamera cofania w lusterku to bardzo praktyczny gadżet, zespolony z lusterkiem wstecznym. Skutecznie zastępuje tradycyjną kamerę samochodową. Produkty tego rodzaju różnią się od siebie jakością nagrywania, rozmiarem wyświetlacza czy szerokością obiektywu.

Jaką kamerę cofania w lusterku wybrać?Lusterko z kamerą cofania- czym właściwie jest?

To prosty sprzęt, który jest świetnym zamiennikiem klasycznej kamery cofania. Obraz uzyskany z kamery ukazywany jest na lusterku wewnątrz pojazdu. Montaż kamery cofania w lusterku nie jest skomplikowany i zajmuje mało czasu. Tylną kamerę trzeba zainstalować na zderzaku, w zależności od wybranego modelu może być zalecany montaż wewnątrz albo na zewnątrz pojazdu. Kamera wsteczna zasilana jest po podłączeniu jej do światła cofania. Co ważne, sprzęt ten został wyposażony w czujnik ruchu, natomiast obraz z kamery wzbogacony jest o linie pomocnicze. Dzięki nim, wjechanie na miejsce parkingowe nie powinno przysporzyć nam problemu. Lusterko kamery cofania jest przeważnie większe od tych fabrycznie używanych. Jest to spowodowane tym, że zostało wyposażone w kilkucalowy wyświetlacz. Duże i czytelne lusterko z kamerą cofania, gwarantuje doskonałą widoczność podczas jazdy. Kamera przesyła obraz zarejestrowany przez nią, który następnie pojawia się na lusterku. Manewrowanie z takim gadżetem podczas jazdy tyłem, jest dla kierowcy dużym ułatwieniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerę cofania w lusterku?

Aby zakupiony gadżet spełnił wszystkie nasze wymagania, warto zwrócić uwagę na jego parametry.

 • rozdzielczość- najlepiej jeśli kamera ma możliwość zapisu Full HD albo 4K. Im wyższa rozdzielczość, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest również wysokiej jakości procesor i przetwornik obrazu.
 • rejestracja dźwięku – warto wybrać model pozwalający na zapis nie tylko obrazu, ale również dźwięku
 • pojemność karty pamięci- jeśli jeździmy często, wówczas przyda się karta o sporej pojemności
 • opcja blokad nagrywania w razie kolizji
 • wielkość lusterka
 • sposób montażu i zasilania
 • opcja zapisu daty oraz godziny na nagraniu
 • zasięg rejestracji obrazu, czyli kąt nagrywania
 • automatyczny start po uruchomieniu
 • nagrywanie nocne- w przypadku jazdy po zmierzchu przyda się opcja nagrywania nocnego. Modele z taką możliwością pozwalają na uzyskanie czystego i wyraźnego obrazu, poprzez zmniejszenie odblasków świateł pochodzących od pojazdów i latarni
 • czujnik ruchu- urządzenie powinno nagrywać obraz nie tylko po uruchomieniu silnika samochodu, ale także podczas jego poruszania się. Pozwoli to na zapis obrazu, kiedy na przykład nasz samochód zostanie potrącony na parkingu.
 • producent- polecane są zwłaszcza produkty znanych i cenionych marek

W jaki sposób działa kamera cofania w lusterku?

Obraz z kamery cofania wyświetlany jest w lusterku. Jeśli chcemy zdecydować się na taki gadżet, wystarczy, że wymienimy klasyczne lusterko na to ze zintegrowaną kamerą. W ten sposób zapewniamy sobie doskonałą widoczność i nie zagracamy samochodu wszechobecnymi gadżetami. Co ważne, kamera cofania w lusterku jest doskonale schowana, przez co na pierwszy rzut oka możemy jej nawet nie zauważyć z zewnątrz. Kamera cofania gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie cofania i ułatwi nam parkowanie, także w ciasnych miejscach, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja. Kamera cofania w lusterku jest bardzo estetyczną i funkcjonalną propozycją, z tego względu staje się ona coraz popularniejsza. Co ważne, kamera nie przysłania nam drogi, a ponadto nie padnie łatwym łupem złodziei.

Zobacz również:

 

Jakie są zalety kamery cofania w lusterku?

Kamera cofania w lusterku niesie ze sobą wiele korzyści, które opowiadają się za jej kupnem. Mnogość dostępnych modeli ułatwi nam zadanie. Bez problemu znajdziemy dla siebie idealne urządzenie, o wysokiej jakości zapisie nagrań. Zaletą sprzętu jest zwłaszcza jego niewidoczność. To opcja dyskretnie ukryta, a lusterko z kamerą cofania nie wyróżnia się zbytnio od zwykłych lusterek samochodowych. Kamera cofania w lusterku nie zakrywa widoku przed pojazdem. Jej montaż jest łatwy i szybki, wykonuje się go przy pomocy specjalnych mocowań.

Czy warto zainwestować w kamerę cofania z lusterku?

Kamera cofania w lusterku jest dobrą propozycją, dedykowaną właściwie wszystkim kierowcom. Jeśli jeździmy dosyć często i pokonujemy długie trasy, taki wideorejestrator jest niezbędnym elementem wyposażenia pojazdu. Warto go nabyć również, jeśli autem poruszamy się od czasu do czasu, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy może się on przydać. Pamiętajmy jedynie o tym, aby nie wybierać najtańszych modeli o słabej jakości. Przed wyborem kamery cofania w lusterku przyjrzyjmy się także wszystkim najważniejszym parametrom. Zdecydujmy się na urządzenie, które gwarantuje jak najlepszą jakość obrazu. Z pewnością każdy sprzęt, który wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa na drodze, jest godny zainteresowania. Tak samo w przypadku kamer cofania w lusterkach. Nie są one drogie, a mogą być nieocenioną pomocą w przypadku kolizji.

Similar Posts