Uroda Usługi

Jak często wykonywać masaż twarzy?

Jak często wykonywać masaż twarzy?

Masaż twarzy cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Gabinety kosmetyczne pełne są klientów, którzy chcą się w prosty sposób nieco odmłodzić. Jak często możemy wykonywać masaż twarzy? Odpowiadamy.

Masaż  w profesjonalnym salonie

Masażem twarzy zajmują się dziś nie tylko doświadczeni masażyści, ale i kosmetolodzy. Wszystko dlatego, że ten masaż, tak naprawdę, niejedno ma imię. Może być on wykonany dłońmi, lecz coraz częściej specjaliści wykorzystują do tego różnego typu akcesoria. Mogą oni wykonywać masaż twarzy w wersji japońskiej, jako drenaż limfatyczny bądź masaż odmładzający. Ogromną zaletą masażu twarzy jest fakt, iż nie wymaga on ingerencji w ciągłość skóry. Pozwala on zmniejszyć cienie pod oczami, korygować zmarszczki czy ujędrniać skórę na twarzy. Podobnie działają na przykład kwas hialuronowy lub botoks, jednak obecnie coraz mniej osób korzysta z tych metod. Wszystko dlatego, że mają one charakter inwazyjny. Nie każdemu też dobrze kojarzy się igła z płynem. Tymczasem podczas masażu twarzy może się rozluźnić i nieco odpocząć. Nie musimy stresować się tym, że coś będzie nas bolało. Masaż twarzy może nam jedynie pomóc, lecz z pewnością nam nie zaszkodzi, w przeciwieństwie do na przykład botoksu. Jak często powinniśmy wykonywać masaż twarzy w profesjonalnym salonie? Kwestia ta zawsze stanowi przedmiot rozmów z osobą, która owy masaż wykonuje. Chodzi o to, aby jego częstotliwość ustalić indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta oraz ogólnego stanu skóry. Wszystko zależy też od tego, czy masaż ma mieć charakter leczniczy, czy jedynie profilaktyczny. W pierwszym przypadku być może będziemy musieli stawić się w gabinecie raz w tygodniu. W drugim zaś wystarczająca może okazać się jedna wizyta w miesiącu. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, aby masować twarz również w domowym zaciszu.

Masaż twarzy w domu – jak często?

Masaż twarzy możemy bez żadnego problemu wykonać samodzielnie, w domu. Doświadczony specjalista z pewnością poinstruuje nas, jak powinniśmy go robić. Niemniej jednak pozostaje jeszcze kwestia częstotliwości. Eksperci uważają, że masaż twarzy powinniśmy przeprowadzać samodzielnie przynajmniej raz na 2-3 dni. Najlepiej zrobić to po kąpieli i dokładnym demakijażu. Możemy do masażu wykorzystać specjalistyczne kuleczki masujące, na przykład z kremem lub balsamem na twarz. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby masaż wykonać rękoma. Najlepiej, gdy mamy możliwość wykonania masażu twarzy w domowym zaciszu codziennie. Wtedy też możemy uzyskać najbardziej zadowalające efekty. Jeżeli jednak decydujemy się na to co 2-3 dni, to pamiętajmy, aby codziennie delikatnie masować skórę przy zdejmowaniu makijażu. Nie jest to czasochłonny proces. Przedłuży on demakijaż o jakieś 2 minuty, natomiast efekty mogą być rewelacyjne. Jeżeli zaś chcemy wykonywać pełny masaż twarzy, to musimy na niego przeznaczyć około 10-15 minut.

Zapraszamy na profesjonalne zabiegi:

Kiedy nie wykonywać masażu twarzy?

Teoretycznie masaż twarzy nie może nam zaszkodzić. Niemniej jednak, jak w przypadku każdego zabiegu, obowiązują tutaj pewne przeciwwskazania. Idąc od profesjonalnego gabinetu z pewnością o nich usłyszymy. Kosmetolog lub masażysta nie wykona masażu, jeśli w zebranym wywiadzie zauważy, że istnieją ku niemu przeciwwskazania. Tymczasem decydując się na samodzielny masaż w domu, musimy wiedzieć, kiedy nie powinniśmy go wykonywać. Na liście przeciwwskazań znajdują się między innymi: trądzik, gorączka, nadciśnienie, stany zapalne skóry, zapalenie migdałków, choroby nowotworowe, cera naczynkowa, nadczynność tarczycy. Przeprowadzone na kilka dni wcześniej zabiegi stomatologiczne, w tym ekstrakcja zęba, również są przeciwwskazaniem. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, czy masaż w danym momencie przeprowadzać, czy nie, skontaktujmy się ze specjalistą. Dotyczy to zwłaszcza osób, które borykają się z problemami skórnymi twarzy bądź podejrzewają u siebie choroby, które stanowią przeciwwskazanie do masażu.

Masaże uzupełniające się

Wielu osobom wydaje się, że korzystając z masażu u profesjonalisty, nie muszą już wykonywać go w domu. Sytuacja to może też wyglądać odwrotnie – ci, którzy wykonują masaż w domu, często twierdzą, że nie są im potrzebne wizyty w gabinecie specjalisty. Tymczasem i jedne i drugie osoby są w błędzie. Otóż wielu kosmetologów i masażystów zaleca swoim pacjentom masaże w domowym zaciszu. Zwykle mówią oni o konieczności codziennego, delikatnego masowania twarzy. Masaż zrobiony przez specjalistę doskonale uzupełnia się z tym, który robimy sobie w domu. Zaś ci, którzy wybierają samodzielny masaż, również raz na jakiś czas powinni udać się do specjalisty. Dlaczego? Ponieważ będzie on w stanie ocenić efekty masażu. Sprawdzi, czy rzeczywiście przynosi nam on pożądane rezultaty. Jeśli nie, podpowie, co robimy źle. Być może okaże się, że potrzebny nam jest masaż z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. Miejmy więc świadomość, że nie musimy wybierać pomiędzy masażem u specjalisty, a wykonywanym we własnym zakresie.

Similar Posts